пʼятниця, 17 лютого 2017 р.

Чарівний світ опери. 2 клас


Тема.Чарівний світ опери.                                              

Мета: продовжити з учнями роботу над поняттями «опера», «жанри музики»; навчати учнів розрізняти різні музичні жанри; пояснити учням їх значення для характеристик музичних образів; розвивати емоційну сферу та уяву учнів, навички уважного слухача й виконавця, здібності тонко відчувати й розуміти зміст і характер музичних творів; підтримувати настрої учнів засобами музики; виховувати в учнів музичну культуру.
Музичний матеріал: Ж. Бізе «Марш Тореадора» з опери «Кармен»;
войовничий марш з опери «Вовк і семеро козенят»;
М. Коваль. Хор «Семеро козенят» з опери «Вовк та семеро козенят».
Обладнання: нотна хрестоматія; портрети Ж. Бізе, М. Коваля, фортепіано, програвач, фонохрестоматія, виставка книг, матеріали для ігор.
Хід уроку
І. Вхід у клас під музику
 («Марш Тореадора» з опери «Кармен» Ж. Бізе).
ІІ. Музичне вітання
ІІІ. Оголошення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.
-         Сьогодні ми знову відвідаємо оперний театр у супроводі одного з жанрів музики — маршу. Цікаво, адже марш — це музика, під яку крокують військові, спортсмени. Чи може він знайти своє місце в опері? Сподіваюся, музика нам про це сьогодні розповість.
IV. Актуалізація опорних знань
-         Які жанри музики вам відомі?
-         Як називається театр, у якому можна переглянути й послухати оперу?
-         Що таке опера?
VІ. Слухання музики
Бесіда
-         Отже, опера привела нас до Іспанії. Сьогодні тут корида (форма бою биків). Ви чуєте ці звуки?
Звучить фрагмент «Марш Тореадора» з опери «Кармен» Ж. Бізе.
         Це — «Марш Тореадора» з опери «Кармен» Жоржа Бізе.
         Тореадор — це людина, яка на очах багатьох глядачів б'ється з биком. «Тореадор — сміливіше в бій!» — співає він.
         Послухайте «Марш Тореадора» та дайте відповідь на запитання.
-         Який характер має цей марш?
Слухання «Маршу Тореадора» з опери «Кармен» Ж. Бізе
-         Як ви вважаєте, яким має бути Тореадор — сильним і сміливим чи нерішучим?
-         Чи надає саме така музика людині сміливості та рішучості?
-         Як ви вважаєте, а чи змогла б пісенна або танцювальна музика надати Тореадорові бойового настрою?
-         Хто виконує цей марш — соліст чи хор?
Гра «Я стверджую»
Я називатиму твердження, що характеризують музику. Якщо, на вашу думку, твердження є правильним, ви маєте швидко його «впіймати в долоні» (оплеском) і повторити вголос. Якщо ви з ним не згодні, то сидіть тихо.
-         Я стверджую, що музика Тореадора:
• бадьора, (учні плескають у долоні й повторюють)
• чітка, (учні плескають у долоні й повторюють)
• плавна,
• повільна,
• радісна, (учні плескають у долоні й повторюють)
• похмура.
Я стверджую, що цей марш звучить у:
• балеті,
• опері, (учні плескають у долоні й повторюють)
• концерті.
Я стверджую, що опера, у якій звучить цей марш, має назву:
• «Лисичка, Котик та Півник»,
• «Кармен», (учні плескають у долоні й повторюють)
• «Вовк та семеро козенят».
-         До речі, марш (войовничий) звучить і в опері М. Коваля «Вовк та семеро козенят». Послухайте його і дайте відповідь на запитання.
-         Яким є характер цього маршу?
Слухання хору «Семеро козенят» з опери «Вовк та семеро козенят» М. Коваля
Фізкультхвилинка «Маршируємо»
VІІ. Вокально-хорова робота
Розспівування
Вправи «Зайчик», «Жабки»
-         Опера «Вовк і семеро козенят» - російська дитяча опера, створена 1939 року за мотивами народної казки. В опері герої співають і як солісти, і в хорі. Вивчимо хор «Семеро козенят».
Розучування хору «Семеро козенят» з опери «Вовк та семеро козенят» М. Коваля
Повторення хору «Цілий день співаєм, граєм» з опери «Вовк та семеро козенят» М. Коваля»
-         Отже, ми переконалися, що опера — це такий жанр, у якому ми можемо зустрітися і з піснею, і з танцем, і з маршем.
VІІІ. Музично-дидактичні ігри
«Розв'яжи ребус»
«Слова у кульках» (імена 7 козенят)
ІХ. Підсумок уроку
-         Які марші ми сьогодні почули?
-         Хто такий тореадор?
-         Яким є характер маршу з опери «Кармен» Ж. Бізе?
-         Як звали сімох козенят?
Х. Музичне прощання
ХІ. Вихід з класу під музику

 («Марш Тореадора» з опери «Кармен» Ж. Бізе).

Немає коментарів:

Дописати коментар